Rúrkové drôty

Flux cored arc welding (FCAW) je proces zvárania rúrkovým drôtom. Zváranie rúrkovým drôtom je v podstate zváranie MIG-MAG používajúce špeciálny zvárací drôt. Rúrkový drôt je kovová trubička, ktorá obsahuje náplň buď z chemických prvkov ovplyvňujúcich prenos kovu alebo kovový prášok, ktorý zvyšuje výťažnosť drôtu. Chcemicko-fizykálne procesy, určené chemickým zložením rúrkového drôtu, pozitívne ovplyvňuje metalurgické a mechanické vlastnosti výsledného zvarového spoja. 

Spoločnosť Böhler Welding ponúka pre oblúkové zváranie (FCAW) najkomplexnejšie portfólio rúrkových drôtov na svete. Spoločnosť Böhler Welding, ktorá vyrába zložené aj bezšvové plnené drôty, je najlepším zdrojom pre všetky typy rúrkových drôtov vo všetkých skupinách zliatin. 

Nelegované, nízkolegované rúrkové drôty

Rutilné skladané drôty poskytujú silný penetračný oblúk s vysokými charakteristikami nanášania, zatiaľ čo nanášajú hladký zvar s minimálnou tvorbou rozstreku. Bezšvové rutilové a základné drôty ponúkajú vysokú rázovú húževnatosť pri nízkej teplote a najnižšie možné hladiny vodíka v čistom zvarovom kove. Drôty s kovovým jadrom uľahčujú maximálnu produktivitu, ktorá je pri použití v robotických aplikáciách neprekonateľná.

Vysoko legované rúrkové drôty

Pre vysoko legované základné materiály zaisťujú presné úpravy zliatin vysoko kvalitné zvary s vynikajúcimi mechanickými vlastnosťami a odolnosťou proti korózii. Naša najmodernejšia výrobná technológia a interná kontrola kvality – vždy vyššie ako vysoké štandardy systému kvality DIN EN ISO 9001 – zaisťujú našim zákazníkom a partnerom vždy vynikajúcu a stálu kvalitu výrobkov.

Prejsť na začiatok
sk_SK