Moriace výrobky

Böhler Welding je popredným výrobcom vynikajúcich moriacich produktov pre nehrdzavejúce ocele a špeciálne zliatiny. Ponúkame široký sortiment dokončovacích chemikálií, ako sú moriace gély, pasty, spreje, kvapaliny a čistiace prostriedky. Pomôžeme vám obnoviť nehrdzavejúcu oceľ. Nerezová oceľ si zachováva svoju krásnu povrchovú úpravu vďaka ochrannej vrstve, ktorá sa vytvára na povrchu. Naše výrobky pomáhajú zákazníkom po celom svete pri každodennej práci pri vytváraní vynikajúceho povrchu z nehrdzavejúcej ocele. Morenie nehrdzavejúcej ocele je technicky dokonalý spôsob na dosiahnutie najlepšej odolnosti proti korózii. Naše moriace pasty a spreje sú vysoko účinné a dajú sa použiť v tenších vrstvách ako mnohé iné moriace výrobky.

Postupy čistenia

Na odstránenie porúch možno použiť rôzne chemické a mechanické metódy a niekedy aj kombináciu oboch. Možno očakávať, že chemické čistenie prinesie vynikajúce výsledky. Je to tak preto, lebo väčšina mechanických metód má tendenciu vytvárať drsnejší povrch, zatiaľ čo chemické metódy znižujú riziko povrchovej deformácie. Chemické čistenie však môže byť obmedzené nielen miestnymi predpismi o ochrane životného prostredia, predpismi bezpečnosti pri práci, ale aj problémami s likvidáciou odpadu.

Chemické metódy

Chemickou úpravou možno odstrániť vysokoteplotné oxidy a kontamináciu železom. Tiež obnovujú korózne vlastnosti ocele bez poškodenia povrchovej úpravy. Po odstránení organických kontaminantov sú bežnými postupmi morenie, pasivácia, dekontaminácia alebo elektrolytické leštenie.

Morenie

Morenie je najbežnejší chemický postup používaný na odstránenie oxidov a kontaminácie železom. Okrem odstránenia povrchovej vrstvy riadenou koróziou morenie selektívne odstraňuje aj najmenej odolné oblasti proti korózii, ako sú ochudobnené zóny o chróm. Morenie zvyčajne zahrnuje použitie kyslej zmesi obsahujúcej kyselinu dusičnú (HNO3), kyselinu fluorovodíkovú (HF) a niekedy tiež kyselinu sírovú (H2SO4). Z dôvodu zrejmého rizika jamkovej korózie je potrebné vyhnúť sa činidlám obsahujúcim chloridy, ako je kyselina chlorovodíková (HCl).

Pasivácia a dekontaminácia

Tento postup sa vykonáva podobným spôsobom ako pri morení. Pasivátor nanášaný ponorením alebo striekaním posilňuje pasívnu vrstvu. Pretože pasivátor tiež odstraňuje z povrchu voľné železné nečistoty, je ošetrenie po mechanickom čistení a operáciách, pri ktorých existuje riziko kontaminácie železom, dôležitejšie. Z tohto dôvodu možno metódu označiť aj ako dekontamináciu.

Elektrolytické leštenie

Elektrolytickým leštením sa obvykle vytvára povrch, ktorý zaručuje optimálnu odolnosť proti korózii. Nevyberá selektívne oblasti s horšou odolnosťou proti korózii, ale leští mikrotipy z povrchu. Materiál získava jemný lesk a čo je najdôležitejšie, rovnomerný mikroprofil, ktorý spĺňa mimoriadne prísne hygienické požiadavky. Z týchto dôvodov sa elektrolytické leštenie zvyčajne používa ako konečná úprava po morení. Táto metóda nie je uvedená na tomto webe.

Ponuka produktov na chemické čistenie

BlueOne™ moriaca pasta 130

Unikátna moriaca pasta, ktorá sa používa na morenie menších plôch, je vhodná pre všetky triedy nehrdzavejúcej ocele. Moriaca pasta BlueOne™ je bezpečnejšia na použitie vďaka  80% zníženie obsahu toxických výparov dusíka. Poskytuje svetlejší povrch v porovnaní s tradičným morením.

Moriaca pasta BlueOne™ 130 PDF - viac info TU

Cleaner 401

Vysokovýkonný čistič na nehrdzavejúce ocele. Ideálne na predčistenie od oleja a tuku pred morením a na odstránenie povrchovej hrdze.

Čistič 401 PDF - viac info TU

Duplex moriaci sprej 250

Silný moriaci sprej, ktorý sa používa na morenie väčších plôch, je vhodný pre ocele Duplex a náročné aplikácie. Dáva tradične biely morený povrch.

FinishOne Pasivátor 630

Bezpečnejší pasivátor bez obsahu kyselín. Pomáha odstraňovať voľné železo z povrchu a regenerovať ochrannú pasívnu vrstvu, čím sa urýchľuje proces pasivácie.

Moriaci sprej 630 PDF - viac info TU

MolyDrop 960

Ľahká identifikácia druhov nehrdzavejúcej ocele. Test indikujúci molybdén v nehrdzavejúcej oceli, ktorý pomáha odlíšiť nehrdzavejúcu oceľ 304 od triedy 316.

Neutraliser 502

Pre jednoduchú neutralizáciu kyslej oplachovej vody. Po procese morenia je vyplachovacia voda mimoriadne kyslá a obsahuje dozolované ťažké kovy. Z ekologických dôvodov by sa táto voda mala pred vypustením upraviť.

Pasivátor 601

Tradičný osvedčený pasivátor na báze kyseliny dusičnej.

Pasivátor 601 PDF - viac info TU

Moriaci kúpeľ 301

Moriaci kúpeľ vyrobený na mieru podľa presných potrieb zákazníka.

Moriaci kúpeľ 302

Moriaci kúpeľ 302 sa odporúča na ponorné morenie malých predmetov a na morenie povrchov, ktoré sú časovo náročné na čistenie alebo postrek morením. Môže sa tiež použiť na cirkulárne čistenie potrubných systémov. Pre optimalizáciu výkonu a nákladovej efektívnosti kúpeľa sú mimoriadne dôležité chemické analýzy. Máme know-how, ktoré vám pomôže.

Moriaci kúpeľ 302 PDF - viac info TU

Moriaci gél 122

Štandardný moriaci gél, ktorý sa používa na morenie zvarov a menších plôch natieraním, je vhodný pre väčšinu druhov nehrdzavejúcej ocele. Ideálne na použitie a skladovanie v teplejšom prostredí.

Moriaci sprej 204

Tradičný transparentný moriaci sprej, ktorý sa používa na morenie väčších plôch, je vhodný pre všetky triedy nehrdzavejúcej ocele. Poskytuje biely morený povrch.

Moriaci sprej 204 PDF - viac info TU

RedOne™ moriaca pasta 140

Silná moriaca pasta, ktorá sa používa na morenie zvarov a menších plôch, je vhodná pre ocele Duplex a náročné aplikácie. Bezpečnejšie na použitie so 70% znížením množstva toxických výparov dusíka. Poskytuje tradičný biely morený povrch.

RedOne™ moriaca pasta 140 PDF - viac info TU

RedOne™ moriaci sprej 240

Najmodernejší červeno sfarbený univerzálny moriaci sprej, ktorý sa používa na morenie väčších plôch. Bezpečnejšie na použitie s 50% znížením obsahu toxických výparov dusíka. Poskytuje svetlejší povrch ako tradičné výrobky, ľahko sa nanáša a veľmi dobre priľne k povrchu. Nízka spotreba, ktorá dáva menej kontaminovanej odpadovej vody.

RedOne™ moriaca pasta 240 PDF - viac info TU

Prejsť na začiatok
sk_SK